Process Expert - Mechanical

2504
Manufacturing

Anixi, GR

Για πάνω από 75 χρόνια, η BIC δημιουργεί ευρηματικά απλά και απολαυστικά προϊόντα που αποτελούν μέρος κάθε καρδιάς και σπιτιού. Ως μέλος της ομάδας μας, θα συμβάλλετε στην ανανέωση μιας αγαπημένης μάρκας καθώς συνεχίζουμε να επαναπροσδιορίζουμε τα καθημερινά είδη πρώτης ανάγκης με νέους, βιώσιμους και υπεύθυνους τρόπους.Η προσέγγιση της συλλογικής προσπάθειας για αποτελέσματα στην εργασία δημιουργεί ένα περιβάλλον όπου ενθαρρύνεται η πρωτοβουλία, η καινοτομία και η εξεύρεση λύσεων. Τα μέλη των ομάδων στη BIC αναλαμβάνουν την ευθύνη της σταδιοδρομίας τους και συμβάλλουν το καθένα με τη μοναδική του προοπτική ώστε να έχουν ουσιαστικό αντίκτυπο στην αποστολή μας. Είναι ένας πολύχρωμος κόσμος - αφήστε το στίγμα σας με το να γίνετε μέλος της ομάδας BIC σήμερα.

Περιγραφή Θέσης

Ως Μηχανικός Ειδικός Παραγωγικής Διαδικασίας (Process Expert – Mechanical), θα είστε μέλος της ομάδας Παραγωγής, υπεύθυνος/η να φροντίζετε για την ομαλή λειτουργία του εξοπλισμού παραγωγής.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Συμμετέχει στην υλοποίηση του προγράμματος παραγωγής του τμήματος.
  • Πραγματοποιεί ή βοηθάει στις αλλαγές προϊόντων
  • Πραγματοποιεί  αποκαταστάσεις βλαβών
  • Συνεισφέρει στην βελτίωση/εξέλιξη της παραγωγικής διαδικασίας:
  • Συνεργάζεται με τα αρμόδια τεχνικά τμήματα για τη βελτίωση του υπάρχοντος εξοπλισμού και την ανάπτυξη νέου.
  • Συνεισφέρει στην εκπαίδευση των μελών της ομάδας όσον αφορά τον σωστό χειρισμό και τις βασικές εργασίες συντήρησης εξοπλισμού του τμήματος.

Προσόντα/Δεξιότητες

Απαραίτητα προσόντα:

  • Μέση Τεχνική Εκπαίδευση με 2ετή εμπειρία στην συντήρηση μηχανών παραγωγής ή Ανωτέρα Τεχνική εκπαίδευση.
  • Άδεια Τεχνίτη, Αρχιτεχνίτη ή Εργοδηγού Μηχανικού Εγκαταστάσεων
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες

Άλλες δεξιότητες:

  • Ομαδικό πνέυμα, συνεργασία και επικοινωνία.

Η BIC είναι ένας εργοδότης ίσων ευκαιριών. Δεσμευόμαστε να προσλαμβάνουμε άτομα με διαφορετικό υπόβαθρο και εμπειρίες που να μας βοηθήσουν να δημιουργήσουμε καλύτερα προϊόντα, να λάβουμε καλύτερες αποφάσεις και να εξυπηρετήσουμε καλύτερα τους πελάτες μας. Δεν κάνουμε διακρίσεις με βάση τη φυλή, τη θρησκεία, το χρώμα, την εθνική καταγωγή, το φύλο, τον σεξουαλικό προσανατολισμό, την ιδιότητα του βετεράνου, την κατάσταση αναπηρίας ή παρόμοια χαρακτηριστικά. Όλες οι θέσεις εργασίας αποφασίζονται με βάση τα προσόντα, την αξία και τις επιχειρησιακές ανάγκες. Η BIC δεν αναζητά βοήθεια ούτε αποδέχεται αυτόκλητα βιογραφικά από εταιρείες εξεύρεσης ανθρώπινου δυναμικού για αυτήν την ευκαιρία απασχόλησης. Ανεξάρτητα από την πρακτική του παρελθόντος, όλα τα βιογραφικά που υποβάλλονται από εταιρείες εξεύρεσης ανθρώπινου δυναμικού σε οποιοδήποτε μέλος της ομάδας στο BIC μέσω email ή απευθείας σε μέλος της ομάδας BIC σε οποιαδήποτε μορφή χωρίς έγκυρη γραπτή συμφωνία αναζήτησης για αυτήν τη θέση θα θεωρούνται αποκλειστική ιδιοκτησία της BIC και δεν θα καταβληθεί καμία αμοιβή σε περίπτωση που ο υποψήφιος προσληφθεί από την BIC ως αποτέλεσμα της σύστασης ή μέσω άλλων μέσων.